Menu

Jak dobrać długą suknię do sylwetki?

Lipiec 26, 2014 - moda

Gale oraz rozdania hollywoodzkich nagród powodują, że strojna, długa suknia pasuje każdej kobiecie, niezależnie od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie typy sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia prezentuje się super na pannie o słusznym wzroście, ale wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny nosić ją w parze z butami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że wyglądamy na wyższe, i również polepszają wygląd figury – mając je na stopach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wyeksponowana, co automatycznie wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który uwypukli biust i talię i wyeksponuje szczupłe ramiona. W takim przypadku doskonałym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim fasonie, czyli dopasowana na linii bioder oraz ud oraz rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu często ubierają 2 seksowne klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna maskować wielkie biodra dodatkowo masywne uda, tak więc długa suknia dla niej powinna przypominać kreację księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo pofałdowanym dołem. Mając takową figurę unikaj kreacji typu „beza”, zdecydowanie fajne będą fasony z dołem w kształcie trapezu albo litery A, które zamaskują dół i zrównoważą proporcje.
Chuda i wysoka kolumna może sobie pozwolić na strój geometryczną dodatkowo odsłaniającą sporo ciała, ale by dodać mu krągłości, musi być uszyta z trochę grubszego oraz sztywnego materiału, który nada sylwetce kształt, zamiast mocno ją opinać. Świetnym wyborem będzie suknia pozłacana lub wyszyta trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka musi mieć -prosty albo lekko rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod biustem. W takim razie warto również szukać sukienek z znacznym dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony www.e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html